Konkursy – 2018

Wyniki Konkursu na event na PI

 • I​ miejsce Zespół Szkół Informatycznych w Słupsku
 • II miejsce Szkoła Podstawowa nr 11 w Białymstoku
 • Wyróżnienia: I LO w Olecku, Zespół Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli ​

Wyniki konkursu na Pi-plakat 2018:

Na konkurs wpłynęły 52 prace plastyczne. Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu na Pi-plakat.

 • I miejsce: Elwira Zajkowska, ZSZ im St. Staszica w Wysokiem Mazowieckiem
 • II miejsce: Tomasz Pyt, Liceum Plastyczne im S. I. Witkiewicza w Słupsku
 • III miejsce: Paulina Monach, Szkoła Podstawowa nr 11 w Białymstoku
 • Nagroda specjalna, najmłodszy uczestnik: Lena Panasiuk, SP nr 1 w Białymstoku

Dyplomy i nagrodę prześlemy wkrótce, przepraszamy za opóźnienie.

Konkurs na Pi-Plakat, (regulamin)
Zawiadom nas o obchodach Dnia Pi w swojej szkole. Prześlij informacje, opis wydarzenia, zdjęcia, filmy, adres szkoły, nazwisko nauczyciela zgłaszającego, zgodę na publikację zdjęć i filmów. Najlepsze inicjatywy nagrodzimy (decyduje powołana Komisja):
 • I miejsce: zestaw gier logicznych o wartości ok. 300 zł plus ołówki i przypinki z Pi (25 szt.)
 • II miejsce- zestaw gier logicznych za ok. 150 zł plus ołówki i przypinki z Pi (25szt.)
 • Wyróżnienia (wszystkie miejsca powyżej II.) – ołówki i przypinki z Pi po 25 szt.

Informacje przesyłamy do dnia 20 marca na adres: d.mozyrska@pb.edu.pl
Informacja o wynikach do dnia 25 marca na stronie pi.wi.pb.edu.pl, przesyłka dyplomów i nagród pocztą.
W razie pytań proszę o kontakt: d.mozyrska@pb.edu.pl, tel. 501 375 459.

Dzień liczby Pi w I LO w Olecku

 1. Wykład dla uczniów klas z rozszerzoną matematyką wygłosił doktor Zbigniew Paprzycki z Wydziału Matematyki i Informatyki UWM w Olsztynie. Tematem wykładu były „Liczby zespolone”.
 2. Podsumowanie III edycji konkursu fotograficznego „Matematyka w obiektywie”:
 3. Celem konkursu jest m. in. krzewienie kultury matematycznej poprzez spojrzenie na otaczający nas świat, rozwijanie pasji matematycznej i artystycznej, zainteresowanie jak największej grupy osób różnymi obliczami matematyki, promowanie zdolności wśród dzieci i młodzieży, poszukiwanie młodych talentów.
 4. Honorowy patronat nad konkursem objęli Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty, Dziekan Wydziału Humanistycznego, Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie oraz Burmistrz Olecka i Starosta Olecki.
 5. Nawiązując do ubiegłorocznej gali rozdania nagród, na której goście obejrzeli prezentację „Matematyka w muzyce i poezji” wysłuchano koncertu w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej w Olecku pod kierunkiem Wojciecha Borowika, Weroniki Kordowskiej, Ewy Skorupskiej.
 6. Na tegorocznej edycji można było obejrzeć prezentację „Matematyka w malarstwie”, którą przygotowała Michalina Bałazy uczennica klasy II b2.
 7.  Galę uświetnił występ Kai Selwockiej z zespołu mażoretek Wenus.
 8.  Na uroczystość przybyli Burmistrz Olecka Wacław Olszewski, Wicestarosta Olecki Kazimierz Iwanowski, Pani dyrektor Eligia Bańkowska, Pani dyrektor Barbara Taraszkiewicz , nagrodzeni uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami.

Nagrodę główną otrzymała Klaudia Adameit „Matematyczna dziewczynka w matematycznym lesie” I LO w Olecku.
Nagrody za 1 miejsce: Antoni Orzechowski „Leśny zegar” SP nr 1 w Olecku, Olaf Sujata „Uliczny ciąg” SP nr 2 w Olecku , Krzysztof Andruszkiewicz ” Na granicy dwóch światów” II LO w ZS nr 2 w Ełku
Nagrody za 2 miejsce: Gabriela Jeglińska ” Do potęgi grzybowej” I LO w Olecku, Anna Januszczyk „Oś symetrii, która posiada historię” SP nr 2 w Olecku , Michalina Rogińska „Zachwyt brzydkiego kaczątka” SP nr 2 w Ełku
Nagrody za 3 miejsce: Magdalena Waszkiewicz „Podobieństwo” I LO w Mrągowie, Olga Popowska „Mam czas, dobrą prędkość, tylko którą drogę mam wybrać” SP nr 2 w Ełku , Anna Kramarewicz „Miodowe sześciokąty” SP nr 1 w Olecku
Wyróżnienia za uchwycenie geometrii zimy: Maja Kowalewska „Fraktale na lodzie” SP nr 2 w Olecku , Igor Przemielewski „Serce nie na dłoni” SP nr 1 w Olecku , Mateusz Grabowski „Lodowe figury” Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wieliczkach

 

Dzień Liczby Pi w Zesp​ole Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli

Zesp​ół​ Szkół Elektronicznych w Zduńskiej Woli „Dzień liczby pi”.
Obchody święta rozpoczęliśmy 7 marca 2018 r. dyktandem o liczbie pi ułożonym przez Mistrza Ortografii Polskiej Jana Chwalewskiego (absolwenta naszej szkoły). Mistrz osobiście przeprowadził dyktando w sali gimnastycznej dla 52 uczniów. Prace sprawdzali nauczyciele poloniści. 14 marca 2018 r. zorganizowałem konkurs matematyczny w którym wzięło udział 22 uczniów. 15 marca 2018 r. odbyło się uroczyste zakończenie z udziałem pani dyrektor Justyny Kunkel – najlepsi uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez Komitet Rodzicielski. Na koniec wszyscy uczestnicy obejrzeli spektakl grupy teatralnej naszej szkoły FUNDAMENTUM.

 

Dzień Liczby Pi w SP 11 w Białymstoku.

W związku z Międzynarodowym dniem liczby PI w naszej szkole zorganizowano EVENT.

Zaproszono wszystkich chętnych uczniów do uczestnictwa w grach i zabawach.

Dzieci brały udział w następujących konkursach:

 •  Konkurs recytatorski
 •  Kalambury
 •  Konkurs na wyrazy Pi
 •  Konkurs układania kostki Rubika na czas
 •  Konkurs wiedzy
 •  Konkurs kodów QR
 •  Konkurs na najdłuższy ciąg liczb Pi
 •  Konkurs Pi-plakat

Zwycięzców wszystkich konkursów nagrodzono.

Nad prawidłowym przebiegiem dnia czuwały p. E. Busłowska (koordynator),

p. G. Machal, p. E. Litwińczuk, p. A. Stepiuk, p. R. Siejło-Milewska,

p. I. Siemion, p. D. Czekaj.

Był to dzień pełen wyzwań i wrażeń dla całej Społeczności szkolnej.

Święto liczby Pi w Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku 

Liczba Pi – zapisywana jako 3,14 zwana też ludolfiną – jest jedną z pierwszych odkrytych przez człowieka liczb niewymiernych. Dziś liczba Pi jest najsłynniejszą z wszystkich stałych matematycznych. Jako jedyna liczba ma swoje święto, które obchodzone jest 14 marca wraz z urodzinami Alberta Einsteina oraz Wacława Sierpińskiego.

Z tej okazji 14 marca w naszej szkole odbyło się wiele działań celebrujących ten dzień. Na korytarzach przez cały tydzień można było zapoznać się z ciekawostkami dotyczącymi liczby Pi.  Ponadto odwiedzający nas goście jak i uczniowie chętnie podziwiali fotografie  odnoszące się do matematyki w otaczającym nas świecie umieszczone na II piętrze budynku szkoły, wykonane przez uczniów naszej szkoły. Oprócz dodatkowych prezentacji zespół matematyczny ogłosił konkurs między klasowy na model liczby Pi wykonany dowolną techniką, według własnej inwencji i pomysłu.

W między czasie trwała również rywalizacja między wytypowanymi przedstawicielami klas, którzy dodatkowo poszerzali swoją wiedzę. Uczniowie brali udział w następujących konkurencjach:

1)      Matematyczne skojarzenia

2)      Rozwinięcie dziesiętne liczby Pi – uwaga kto zapamięta najwięcej cyfr po przecinku liczby Pi? J

3)      Kahoot – test wiedzy na temat liczby Pi

4)      Konkurs Pi wyrazy

5)      Pudełko orgiami

6)      Reklama matematyki

(scenariusz w załączniku)

Rywalizacja była naprawdę zacięta. Uczniowie którzy zwyciężyli otrzymali drobne upominki i słodkości, zabawa była doskonała.

Dzień zakończył się wspólnym utworzeniem na placu przed szkołą przez uczniów naszej szkoły, żywej i kolorowej liczby PI-ZSI wraz z jej przybliżeniem.

Opiekę nad dniem matematyki sprawowały Panie: Monika Skwarek (koordynatorka), Maria Lelakowska i Agnieszka Kałuża-Horbaczewska, które na ten dzień przygotowały specjalne koszulki matematyczne z napisami.

Filmik podsumowujący nasze wydarzenie: https://drive.google.com/open?id=1rJFFpYpy31eFxf4Q9uIO_Q0RvYwdybjv

Żywa liczba Pi materiał video:
TELEEXPRESS EXTRA (od 03:24 minuty):https://www.tvp.info/36119318/14032018-1715
TV Słupsk. Obserwator (od 07:15 minuty):http://www.tv-slupsk.pl/wiadomosci/871,obserwator-15032018…

GP24: http://www.gp24.pl/wiadomosci/slupsk/g/olbrzymia-liczba-pi-przygotowana-przez-uczniow-zsi-zdjecia,13009953,27913697/